רכישת דירה מקבלן

לפני מספר שנים ייצגתי את אחת מחברות הבניה הגדולות במשק, ואני מודה- אני אוהבת חוזי קבלן! בתהליך הרכישה מקבלן אני עורכת את הבדיקות המשפטיות- רישומיות הקשורות בנכס ואוספת מידע חשוב אודות הקבלן. בניהול המו"מ על תנאי הסכם אני מביאה עמי את הידע והניסיון שצברתי בעברי, תוך שימוש בהוראות החוק והפסיקה הרלוונטיים לעסקה. אני איתכם לאורך כל הדרך, מקשיבה לצרכים שלכם וממליצה לכם כיצד לפעול, חושפת את הסיכונים הקיימים ומוודאת שכל ההגנות המשפטיות הנחוצות לכם נמצאות בחוזה לפני החתימה. לפגישת החתימה אצל הקבלן נגיע ביחד, אחרי שתכירו כבר את החוזה, ואני אהיה שם לוודא שאתם חותמים על המסמכים, המפרטים והתכניות שהוסכמו.

אני איתכם לכל הבהרה ו/או כל שאלה שמתעוררת לאורך כל העסקה ועד לסיומה ברישום בטאבו או ברשות מקרקעי ישראל.

ליווי עסקת מכר יד שנייה

ליווי עסקת מכר מא' ועד ת'. אני עורכת את כל הבדיקות המשפטיות הקשורות בנכס, שאתם מבקשים לקנות/ למכור, והנדרשות לעסקה הספציפית: בדיקת מצבו הרישומי- משפטי של הנכס בכל מרשם רלוונטי, בדיקות ברשות המונציפאלית, הערכת שומת מס שבח/ מס רכישה, בדיקת מסמכי הבית המשותף, זהות המוכר/ קונה ועוד- כל הספורט הזה עליי! לאורך המו"מ עם הצד השני לעסקה, אתם תמיד מעודכנים בהתקדמות ובסיכונים הצפויים, וכשתגיעו לרגע החתימה, תדעו בדיוק על מה אתם חותמים, אילו התחייבויות אתם לוקחים עצמכם וומה השלב הבא אחרי החתימה.

אני אתכם לכל הבהרה ו/או כל שאלה שמתעוררת לאורך כל העסקה ועד לסיומה ברישום בטאבו או ברשות מקרקעי ישראל.

עריכת הסכם שכירות לעסק/מגורים

תתפלאו, אבל יוצא לי לשמוע המון על אנשים שחסכו וממשיכים לחסוך בליווי עו"ד להסכמי שכירות. אף אחד לא חושב שבהשכרת הנכס הוא מבצע את עסקת חייו, ולכן "לא שווה להשקיע", אלא שכאן מתחילות הבעיות! אני מקבלת טלפונים ממשכירים ומשוכרים שנפגעו מהשכרת הנכס, וכשאני מתחילה לשאול שאלות ולבדוק את המסמכים, אני מגלה "ברדק" אחד גדול: הסכמים שברוב המקרים אינם מגנים על השוכר, אבל לעיתים גם לא מגנים על המשכיר- ואז התמונה היא כזאת: שוכר לא מתפנה, לא משלם ומגדיל את החובות על הנכס, משכיר שמציע דירה שלא ראויה למגורים (עובש, נזילות או "רק" מזגן מקולקל) או מודיע ברגע על ביטול חוזה. אל תגיעו לשם, בואו נעשה את זה נכון הפעם!