הסכם שכירות – צריך עו"ד בשביל זה?

כשעורכים הסכם שכירות ללא סיוע מקצועי של עו"ד מתחום המקרקעין, ההיקף שיכסה ההסכם מוגבל בידע ובהבנה שלנו אודות הנושאים שבהם אנו מאמינים שעוסקת השכרת דירה, ובכך אנו תורמים להגדלת הסיכונים לצדדים להסכם. האם תרצו לקחת את הסיכון?

רכישת נדל"ן היא אחד מאפיקי ההשקעה הנפוצים ביותר כיום בישראל. ברוב המקרים, יבחרו בעלי הנכס באפשרות של השכרת דירה לדיירים כדי ליהנות מהכנסה קבועה. את הסכם השכירות הם יורידו לרוב מהרשת ויערכו בו שינויים באופן עצמאי. גישה זו עשויה לחסוך בטווח הקצר כסף וסיבוכים, אך לאורך זמן, אנו עשויים לגלות שהחמצנו נקודות קריטיות. כדי להבטיח שהסכם השכירות שלך ישרת אותך במדויק לצרכיך וכדי להימנע מהפתעות לא נעימות, מומלץ להסתייע בעורך דין בתהליך העריכה.

כיסוי כל התרחישים האפשריים

כשעורכים את הסכם השכירות ללא סיוע מקצועי, ההיקף שיכסה ההסכם מוגבל בידע ובהבנה שלנו אודות הנושאים שבהם אנו מאמינים שעוסקת השכרת דירה. רובנו נכלול בהסכם את תקופת השכירות, תנאי התשלום ואת הבטוחות הנדרשות במעמד חתימת החוזה. עם זאת, יחסי משכיר-שוכר עשויים לכלול טווח רחב של תרחישים וחשוב שניתן להם מענה. אלו רק כמה מהשאלות שראוי להעלות:

  • מהי תקופת ההתרעה שעלינו לתת לדיירים אם ברצוננו למכור את הנכס?
  • באילו תשלומים יישאו הדיירים עקב נזקים שנגרמו לדירה?
  • אילו עבודות תחזוקה ותיקונים חלות על המשכיר ואילו על השוכרים?
  • האם מותר לשוכרים להשכיר חדרים לצד שלישי (סאבלט)?
  • על מי מוטלת האחריות למצוא דיירים שיחליפו את השוכרים הנוכחיים עם תום תקופת השכירות.

מענה מראש לכל אחד מהתרחישים הללו ועוד רבים אחרים יכול לחסוך עוגמת נפש רבה. עורך דין מקרקעין מנוסה ומיומן יוכל להציג בפניך עוד היבטים רבים בהשכרת דירה שכלל לא חשבת עליהם ולאפשר לך להגיע אל מעמד החתימה בביטחון ובוודאות.

ניסוח קביל מבחינה משפטית

על פניו, כל אדם רשאי להיקשר בחוזה שניסח בעצמו עם כל גורם אחר, לרבות עבור השכרת דירה. כל עוד הדברים מתנהלים באופן שגרתי ונינוח, הכי טוב ויפה. ההבנות בין הצדדים שומרות על יציבות מערכת היחסים וכל אחד מהם נותן את חלקו. עם זאת, במקרים בהם צצות אי הבנות ומתגלעות מחלוקות, אנו עשויים למצוא את עצמנו בהליך משפטי. בין אם מדובר בתביעה, בבוררות או בהליכי גישור, האופן בו מנוסח ההסכם יכול לעשות את כל ההבדל. לכן, חשוב שנוודא שכלל התנאים שננסח בהסכם יהיו בהירים, רהוטים וקבילים משפטית.

הגדרת תקופת השכירות וקריטריונים לפינוי שוכרים

על פניו, הדבר נראה מובן מאליו. תקופת השכרת דירה נמשכת לאורך משך הזמן שהוגדר בהסכם. עם זאת, עשויים לצוץ מקרים רבים בהם יעלה צורך לפנות את השוכר לפני הזמן. בין אם החלטת למכור את הנכס, אם השוכר אינו עומד בתשלומים או עושה שימוש לרעה בנכס, חשוב שיהיו בידיך כלים לשמור על הנכס שלך בטוח. מקרים אלו אינם נדירים ולא פעם קורה גם ששוכר פשוט מסרב לפנות את הנכס גם לאחר תקופת ההסכם. לכן, חשוב להגדיר בצורה ברורה ושאינה משתמעת לשני פנים את כלל התנאים בהם רשאי המשכיר לפנות את השוכר מהנכס. לאורך כל הדרך, עורך הדין הוא תעודת הביטוח שלך שמאפשרת לך לנהל את תקופת השכירות ללא דאגות.

עוד מאמרים באותו נושא

הסכם שכירות – צריך עו"ד בשביל זה?

כשעורכים הסכם שכירות ללא סיוע מקצועי של עו"ד מתחום המקרקעין, ההיקף שיכסה ההסכם מוגבל בידע ובהבנה שלנו אודות הנושאים שבהם אנו מאמינים שעוסקת השכרת דירה, ובכך אנו תורמים להגדלת הסיכונים לצדדים להסכם. האם תרצו לקחת את הסיכון?

קרא עוד »